PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5276}

Dyskretny urok burżuazji

Le charme discret de la bourgeoisie
7,7 13 122
oceny
7,7 10 1 13122
8,2 25
ocen krytyków
Dyskretny urok burżuazji
powrót do forum filmu Dyskretny urok burżuazji

Cóż za ironia

ocenił(a) film na 8

Sam tytuł mówi nam o uroku czegoś, co przez cały film jest prześmiewane, co jest obiektem wręcz drwin. Film z klasą opowiada o ludziach, którzy emanują "klasą". Jest pełen przezabawnych scen, pełen inteligentnego humoru, przede wszystkim nie przesadzonego. Zabieg częstego powtarzania czegoś, co powoduje tego niesamowitą komiczność uważam za genialny. Te zasiadanie wyższych sfer, grupy wzajemnej adoracji do wspólnego posiłku, które za każdym razem wpada na przeszkody jest kapitalne. W międzyczasie widzimy, że tak dystyngowane towarzystwo ma swoje tajemnice, swoje małe i duże grzeszki. Motyw absurdalnych snów poszczególnych bohaterów znowu zabawnie pokazuje nam czego oni się boją, a raczej co drzemie w ich podświadomości. Ja to kupuję. Kupuję to jako jedną z najlepszych komedii jakie widziałem.

8/10

"Dyskretny urok burżuazji" to mój mały jubileusz, gdyż jest on 800 ocenionym/obejrzanym przeze mnie filmem. Nie wiem czy to mało, czy dużo, ale chyba mało! Więc pozostaje mi dalej oglądać i oglądać. Aż będę mógł kiedyś powiedzieć, że trochę znam się na filmach!

użytkownik usunięty
Sredniak

Gratuluję 800! Piękny wynik. Pzdr.

ocenił(a) film na 9
Sredniak

świetny wynik! a ile jest ich teraz?

ocenił(a) film na 8
rockie

Aktualnie 936, ale muszę się przyznać, że się trochę obijam ostatnio :D

ocenił(a) film na 9
Sredniak

no nie, 136 filmów w ciągu ponad roku to jednak trochę słabo ;/

ocenił(a) film na 3
rockie

Myśle ze nie powinieneś tego oceniać jezeli nie znasz dokładnie sytuacji kolegi.

ocenił(a) film na 9
firma44

uwielbiam użytkowników filmwebu za to, że nigdy nie dostrzegają ironii :)

ocenił(a) film na 3
rockie

Jak tak to przepraszam! Moze rzeczywiście za mało dystansu do rzeczywistości :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones