PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=906}

Pies andaluzyjski

Un chien andalou
7,4 32 336
ocen
7,4 10 1 32336
7,7 22
oceny krytyków
Pies andaluzyjski
powrót do forum filmu Pies andaluzyjski

Wcale mi się to nie podobało :/// może dlatego, że liczyłam na film grozy, na jakieś dreszczyki emocji a okazało się że to jakiś zlepek pojedynczych scen jak ze snu, które nie były nawet... ciekawe :/ w pewnych momentach z nudów zaczynałam myśleć o czym innym. Nie wiadomo o co w tym chodzi /tak pewnie miało być ale mnie to nie kręci/. Początek /scena z rozcięciem oka brzytwą/ zapowiadał cos

ocenił(a) film na 10
Eveline15

Chyba nadajesz sie tylko do ogladania filmów typu Piła 2...

Kortez

taaaaaa najwidoczniej tylko do tego sie nadaje... ;P

ocenił(a) film na 8
Eveline15

aby zrozumiec ten film trzeba odwołać się do teorii surrealizmu, która zakładala poszukiwanie w śnie(trafnie to zauważyłaś) wrażeń zmysłowych, oddziaływań na psychikę, nie twierdze, ze wiem o co w filmie chodziło, czy, że "wiem o czym jest film", ale wydaje mi się, że twórcom nie chodziło o przekazanie jakiejś konkretnej treści, raczej o oddziaływanie na natrój, wrażliwość, świadomość widza. jeżeli film nie zrobił na Tobie wrażenia widocznie Twoja wrażliwość jest nastrojona na "inne fale". dla mnie scena z padającym na ulice rowerzystą jest kultowa, wydaje mi się idealnym obrazem całości ludzkiego istnienia.

zakotustra

ano właśnie, wszystko jest rzeczą gustu albo... wrażliwości odbiorcy. pozdrawiam ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones