Jeanne Moreau

7,9
2 103 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Jeanne Moreau

Potrafi grać ciężkie psychologiczne role, wyostrzyć i wycieniować wszystkie niuanse emocjonalne (przykładem jest rola w "Nocy" Antonioniego), ale na tym nie kończą się jej umiejętności. Z powodzeniem próbowała swoich sił w prawie każdym gatunku i zawsze sprawdzała się fenomenalnie. Z każdej roli umie wydobyć to co najistotniejsze. Kiedy jest beznadziejnie zakochana to widać to w każdym jej ruchu, spojrzeniu, w każdym słowie czuć dramatyzm jej sytuacji (np. "Windą na szafot"). Jak mało, która aktorka sprawdza się w roli uwodzicielki i amantki (tu oczywiście najlepszym przykładem jest "Jules i Jim"). Bywała też tajemniczą, kokieteryjną, elegancką, ciepłą i sympatyczną osóbką ("Dziennik panny służącej") by niedługo potem zmienić się w temperamentną, trochę zgryźliwą kobietkę wpadającą w prawdziwą furię ("Falstaff"). Do tego dochodzą role w lżejszych produkcjach (np. dziewczyna gangstera w "Nie tykać łupu" czy w zasadzie komediowa "Katarzyna druga", której widziałem niestety tylko fragmenty). Jest słodko-gorzka jak żadna inna aktorka. Na ekranie może być: Urocza, inteligentna, zalotna, cierpka, znudzona, poirytowana, zafascynowana i fascynująca, co tylko zechce. Nie jest może piękna, ale bardzo naturalna i dzięki temu to sexowna, a do tego pięknie śpiewa!

Mikael

Najlepsze role Jeanne Moreau:

1. Noc
2. Ewa
3. Jules i Jim
4. Windą na szafot
5. Moderato Cantabile
6. Mademoiselle
7. Viva Maria
8. Jaja
9. Panna młoda w żałobie
10. Dziennik panny służącej


Najlepsze role nie zawsze były grane w najlepszych filmach, więc daję drugi zestaw z najlepszymi fimami z udzuałem Jeanne Moreau:

1. Noc
2. Falstaff
3. Mademoiselle
4. Jaja
5. Windą na szafot
6. Nie tykać łupu
7. Moderato Cantabile
8. Pan Klein
9. Dziennik panny służącej
10. Jules i Jim

Spokojnie w tej dziesiątce znalazłby się też film "Kobieta jest kobietą", ale, że Moreau pojawia się tam tylko na kilkanaście sekund w formie "cytatu filmowego" to musiałem pominąć ten tytuł

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones