PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7058}

Dziewczyna z wyspy

The Young One
6,7 368
ocen
6,7 10 1 368
6,0 3
oceny krytyków
Dziewczyna z wyspy
powrót do forum filmu Dziewczyna z wyspy

Hmm no kino familijne w 100 % troche chybione zdanie.Film ten delikatnie porusza istotne problemy, robiac to bardzo oryginelnie. Dla mnie to jest prawdziwy amerykański film z amerykańska dusza.Pokazanie głupoty rasizmu, samowoli białych, śmieszność religi jako instytucji typowo społecznej bez boskości, a robi to wszysko w sposób prosty estetyczne. Film bardzo mi się spodobał gdyż widać w nim amerykańsą dusze nie to co w choliwodzkich plastikowych tworzonych pod publike filmikach.

ocenił(a) film na 9
Setarkos

Ten film nie ukazuje w żaden sposób śmieszności religii, wręcz przeciwnie wskazuje na jej istotny wpływ w zmianie człowieka na lepsze. Właśnie pastor jest tym, który broni wartości etycznych. To on i dziewczyna są tymi, którzy wskazują Millerowi i Jacksonowi na niewłaściwość ich rasistowskich zapędów wobec Travera, wskazuje Millerowi, że za gwałt na dziewczynie będzie musiał ponieść konsekwencje i żadne usprawiedliwianie się nie wymażą jego grzechu. To właśnie on jest tym, który w największym stopniu przyczynia się do przemiany duchowej głównego bohatera. Tak więc ta część twojej wypowiedzi jest błędna. Co do samej oceny wartości filmu zgadzam się.

pacyfista4

[SPOILERY] Ksiądz, który zgadza się na pedofilię, pod warunkiem że pedofil się z dzieckiem ożeni, jest tu najgorszy. Miller nie przechodzi żadnej przemiany. Po prostu boi się utraty pracy, a przy okazji korzysta ze możliwości dalszego wykorzystywania dziecka za zgodą kościoła i władz. Wszyscy biali mężczyźni w tym filmie są obrzydliwi. A kobieta jest tu cały czas traktowana jak rzecz.

ocenił(a) film na 9
nevamarja

No cóż, każdy ma prawo do własnej interpretacji. Ja inaczej odbieram ten film, przesłanie i postawy głównych bohaterów...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones